Film Chouf

Marsylskie Getto według Karima Dridi – Na czatach (Chouf)

Film Chouf

Za każdą decyzję w życiu trzeba ponieść konsekwencje, to niby takie oczywiste, jednak nasz niezbyt kumaty główny bohater musi przekonać się o tym na własnej skórze.

Sofiane dorastał w jednym z marsylskich blokowisk, gdzie rzeczywistość to gangi, brutalne egzekucje, strzelaniny i narkotyki. Jednak przed nim roztacza się zupełnie inna perspektywa – jest świetnym studentem, ma plany na przyszłość. Niestety, jak to w życiu bywa, jedno tragiczne wydarzenie wywraca jego cały świat do góry nogami. Pewnego pięknego popołudnia zostaje zastrzelony jego starszy brat, który należał do gangu.

Zrozpaczony Sofiane naiwnie wierzy, że uda mu się odnaleźć mordercę i pomścić brata, a potem spokojnie wrócić do swojego cudownego życia. Jednak ulica rządzi się własnymi prawami, czego główny bohater już wkrótce doświadczy osobiście.

Trailer filmu Chouf – Na czatach (2016)

Na pewno nie jest to obraz takiego kalibru jak kultowa „Nienawiść” Kassovitza, ale jednak warty zobaczenia. Choć fabuła jest niezbyt skomplikowana, momentami wręcz przewidywalna, to Karimowi Dridi udało się bardzo realistycznie pokazać przygnębiające realia życia mieszkańców marsylskiego blokowiska.

Dużym atutem jest też ścieżka dźwiękowa, pojawiają się nagrania takich wyjadaczy jak SatSoprano, R.E.D.KKofs (który wcielił się w filmie w postać Redy), SysaElamsHooss czy ekip jak Ghetto Phénomène i Guirri Mafia.

SYSA – Marseille kalash (Soundtrack)

Kofs – Couvrez Moi (Soundtrack)