Berlin

Pils – Preludium klip w Berlinie

Berlin

Z pewnością Berlin urodą, ilością zabytków czy nawet atmosferą nie może się równać z takimi miastami jak na przykład Paryż, Rzym lub Barcelona, jednak ma swój specyficzny urok, którego trudno nie dostrzec już w ciągu pierwszych kilku godzin pobytu. Począwszy od zróżnicowanej architektury, gdzie pruski klasycyzm m.in. dzieła Schinkla, Gottharda Langhansa czy Knobelsdorffa koegzystują ze śmiałymi formami zaprojektowanymi przez współczesnych architektów takich jak chociażby Norman Foster, Daniel Liebeskind, Renzo Piano, Frank Gehry czy Helmut Jahn, którzy musieli się jednak dostosować do dość konserwatywnych założeń urbanistycznych, jakim hołdował pełniący stanowiska kierownicze w Ministerstwie Budownictwa i Mieszkalnictwa w Berlinie Hans Stimmann.

Kolejnym pozytywnym aspektem jest duża ilość dobrze zaprojektowanych terenów zielonych, dzięki czemu miasto wydaje się bardziej przyjazne dla mieszkańców i nie tylko. W Berlinie nie sposób się nudzić, ogromna ilość muzeów i galerii daje możliwość obcowania zarówno ze sztuką epok minionych, jak i tą współczesną. Ulice miasta zdobi bardzo wysmakowany i minimalistyczny design, zachowany jest tu pewny ład przestrzenny, który na ogół z czegoś wynika. Jeśli chodzi o street art czy graffiti na pierwszy rzut oka miasto sprawia wrażenie dość kontrolowanego pod tym względem. W dużym stopniu przeważają tu legalne murale oraz prace tematyczne, nawiązujące do różnych wydarzeń głównie politycznych tak jak w przypadku słynnej East Side Gallery.

Wracając do murali jest to swoista wizytówka miasta, działali tu min Alice (Włochy), Blu (Włochy), El Bocho (Niemcy), Emess (Niemcy), JR (Paryż), Os Gemeos (Brazylia), Rallitox De la fé (Hiszpania), Roa (Belgia), Vhils (Portugalia), Xoooox (Niemcy). Temat możecie zgłębić np na stronie I Heart Berlin

Jak to się mówi im dalej w las tym więcej drzew. Berlin ma wiele kozackich miejscówek prawdziwych perełek obok których nie sposób przejść obojętnie. Jedną z nich jest słynna dzielnica Kreuzberg. To właśnie tutaj w dużym stopniu zrealizowaliśmy zdjęcia do klipu Preludium. W przebitkach pojawia się wiele klatek z bombami min 1UP, Peps, Jamer, Clint176 – czysty HC czyli to co lubimy najbardziej.

Jakiś czas temu postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i nakręcić gdzieś na wyjeździe klip do wspomnianego już wcześniej Preludium, utwór pochodzi z drugiej solowej płyty Pils – „90″. Efekty naszej pracy możecie zobaczyć poniżej. Zapraszamy również do sprawdzenia krótkiej fotorelacji z tego wyjazdu ✌

PILS P83R PRELUDIUM Peps_Jamer
Freak
Easy-Cannybiz-1up
East-Side-Gallery-Pesto
Clint176
Agrome
1up